Představujeme Vám naše zvířecí obyvatele pěkně od začátku jak šel čas.

  Želva nádherná
  Želva je nejstarší člen naší farmy, přišla k nám v roce 1999. Je to samice želvy nádherné, zakoupená ve zverimexu jako 1cm želví miminko, nyní měří ke 30 cm a váží okolo kila a pul.  Kocour - Mour
  Přišel k nám v roce 2008 jako kotě, žil v Kravíně v Kloužovicích (okres Tábor). Byl celý zablešený a my nezkušení chovatelé. Původně jsme chtěli, aby chytal myši venku, ale jeho kotěcí roztomilost z něj udělalo kocoura gaučovýhovo.
  Německý ovčak – Ajax
  Přišel k nám v roce 2009 jako štěmě. Ajax je dobrý hlídač, hlídá farmu i ostatní zvířata. Má rád klacky a prkna a vůbec mu nevadí, že jsou větší než on.  První slepičky
  V roce 2012 jsme v pojízdné prodejně zakoupili 10 kusů slepiček chudinek. Neuměli žrát, chodit a ani sedět na hřadech, vše jsme je museli naučit. Na farmě nyní máme jejich dcery, které jsme vylíhli z vajíček a vypiplali od kuřátek.
  První králíci
  V roce 2012 jsme zakoupili chovný pár králíků plemene francouzský beran. V současné době zde na farmě máme jejich potomky.
  Český strakatý pes – Dan
  V roce 2012 jsme jeli pro Dana do psího útulku až do Klatov. Dan je moc hodný a milý pes, bohužel nikdo neví čím si chudák prošel než přijel k nám. Miluje jídlo a udělá cokoliv, aby se k němu dostal, i když je třeba pro slepice.
  Krůty
  V roce 2012 jsme se ještě rozšířili o krůty. Krůty jsou takový malý pštrosi :). Při koupi krůt jsme obdrželi od chovatelky 3 kachny jako dárek tak jsme se rovnou stali chovateli kachen. Pořád jsme, ale nebyli spokojeni, tedy Pája se netajila potřebou mít 1 kozu....  Kozy
  V roce 2013 jsme zakoupili první kozu, protože koza nesmí být ze zákona sama a potřebuje parťačku, zakoupili jsme rovnou dvě. A tím začali naše kozí radosti a starosti. Naše kozy jsou velmi mlsné a vyčůrané a nejvíc mrchám chutná sousedova zahrádka:)

  Koza Julča
  Julča je naše zakladatelka stáda. Její první porod byl v roce 2014. Vše zvládla sama bez naší pomoci, měla 2 kozí kluky. Na první laktaci dojila přes 2 litry mléka. Je to vůdce stáda.  Koza Bětuška
  Již je bohužel v kozím nebi, nezvládla svůj první porod v roce 2014 a praskla jí děloha, museli jsme ji nechat uspat. Přejeme si ať má v kozím nebi hodný kámošky a hodně zelený pastvy.
  Koza Eliška
  Protože koza Julča a Bětuška měli v kozím chlívku místo ještě na jednu kozu, zakoupili jsme Elišku. Byla v zanedbaném stavu. Měla velmi špatnou srst, kopýtka taky ve špatném stavu, místo ocásku měla pár opelichaných chlupů. Dali jsme si Elišku pěkně do pořádku, dnes na ní není nic špatného poznat.
  Koza Adéla
  Po uhynutí Bětušky, po které jsme stále truchlili, jsme na zahnání žalu zakoupili Adélu v roce 2014. Jeli jsme pro ní až do olomouckého kraje. Přivezla si s sebou i kozlíka Matěje.
  Koza Žofka
  Koza mi byla darována, protože ji umřela koza máma. Chodili jsme krmit kojeneckou lahvičkou jako lidské mimino každé 2 hodiny, ale stejně nám moc nevyrostla, ale stále věříme že jednou z ní bude nejlepší dojnice.
  Koza Ema
  Přišla k nám v roce 2014 jako import z Holandska. Měli jsme o ní strach, začala ztrácet váhu a celkově nebyla moc fit. Dostala hromadu veterinárních léčiv, bohužel nás tato krásná lady v roce 2015 opustila i přes veškerou snahu nás i veterinářů.

   
   

  Koza Kačka
  Přijela k nám v roce 2014 až z Černvíru (162km) jako vánoční dárek. Je moc hodná a milá, ale je to druhý Dan sežere na co přijde.

   
   

  Kozel Ferda
  V roce 2015 jsme usoudili, že potřebujeme kozla, že už nebudeme jezdit osobním autem s kozami za ženichem.

   
   

  Koza Rozi
  Přišla k nám v roce 2015 a je pravděpodobně starší ségra Žofky.

   
   
   
  Koza Nelinka
  Měla těžký start do života v roce 2015, máma ji při porodu zemřela tak sme jí doma odchovali na
  flašce a uděli z ní rozmazleného kozo psa.
   

   

   
  Koza Mařena
  Zakoupili jsme Mařenku, abychom měli dostatek mléka pro Nelinku. Není nyčím výrazná ani
  zajímá,ale je naše.
   
   

   

   
   
   
  Koza Blažena
  Aby Nelča nebyla sama přivezli jsme jí skoro ségru (mají společného otce) je o 2 dny mladší.
   

   

  V tuto dobu jsme se rozhodli, že zbudujeme sýrárnu a začneme vyrábět kozí dobroty:) Tak jsme se trochu rozrostli.
  Koza Černoška, Modrá a Růžena, Sněženka a Fialka Holky přijeli společně z obrovské kozí farmy na Moravě, kde byli nejhorší tak je vyřadili u nás jsou nejlepší:)Černoška a Růžena si s sebou přivezli kozí slečny, které u nás také zůstali a mají velmi originální jména malá Černá a malá Růžena :)
     Koza Berta
  Bertička je mazlík má bílou ponožku a není líná se nažrat tak se k nám hodí :)
   

   

   
  Anglonubijské kozí ségry z kozí farmy Krasolesí Zelená a Modrá
  Přišla k nám jako dárek k narozeninám, a protože jsme tu chtěli mít taky něco ušatýho:)

   

   
   
  Koza Mekota
  Našli jsme ji na inzerátu kousek od nás, je to krásná koza a moc hodná, tak jsme ji museli mít:) Je to
  zlatý zvíře s dobrým kozím srdcem žádná potvora:)

   

   

   
   
  Koza Dorota s dcerou Flekem
  Ještě máme trochu místo a málo práce :) Tak jsme zakoupili Dorotku s
  dcerou. Flek má úžasné
  zbarvení vypadá jako kravička:)
   
   

   

  V roce 2016 si nechávám všechny kozičky na chov co se u nás narodili tzn 14 kusů :) fotka kůzlat. Pokud jste se ztratili v počtech máme tu cca 40 koz různých barev, stáří i plemen :) Líbí se nám jakje každá jiná a osobitá :)
  Husy
  V roce 2014 nás ztrhnul mediální bum o svatomartinské huse, Tak jsme zakoupili chovný pár hus českých bílých.  Koťata
  V roce 2014 jsme přivezli koťata, aby lovili myši, protože kocour Mour celý den chrní na gauči, i když těžko říct jestli jsme si pomohli.